Ford Flota – Samochody Hybrydowe i Elektryczne – Autoryzowany Dealer Ford – Re-Wo Auto Serwis – Samochody osobowe i dostawcze, serwis
Taking too long? Close loading screen.

Ford Flota – Samochody Hybrydowe i Elektryczne

Który samochód elektryczny jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy?

Samochody elektryczne uwzględniają różne scenariusze użytkowania, np. takie, w których samochód wykorzystuje się głównie do krótkich lokalnych przejazdów lub codziennego dojazdu do odległego miejsca pracy. Gdy zrozumiesz, co odróżnia poszczególne rodzaje napędów, wybór odpowiadającego na Twoje potrzeby samochodu będzie łatwiejszy.

MILD HYBRID (MHEV)

Niewielki silnik elektryczny poprawiający wydajność. Napęd Mild Hybrid wykorzystuje silnik spalinowy i elektryczny, którego moc jest znacznie niższa od mocy silnika spalinowego i pełni on tylko funkcję wspomagającą. MHEV nie możne działać korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. Współpraca tych dwóch źródeł napędu pozwala zmniejszyć zużycie paliwa dzięki odzyskiwaniu energii np. podczas hamowania.

HYBRYDA (HEV)

Pojazdy hybrydowe wyposażone są w silnik spalinowy, ale dysponują znacznie mocniejszym silnikiem elektrycznym i większą baterią ładowaną wyłącznie podczas jazdy. Takie rozwiązanie pozwala na pokonywanie krótkich tras, korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego. Z kolei dzięki silnikowi spalinowemu auto może przejechać duże odległości. W samochodzie hybrydowym energia potrzebna do naładowania akumulatora pozyskiwana jest w czasie hamowania, poprzez przetworzenie energii kinetycznej na energię elektryczną. Ta energia wykorzystywana jest następnie do zasilenia silnika elektrycznego, który wspomaga pojazd przy ruszaniu, pozwalając mu uzyskać optymalne warunki pracy.

PLUG-IN HYBRID (PHEV)

Hybryda z opcją zewnętrznego ładowania baterii. Pojazdy typu PHEV to w pełni funkcjonalne hybrydy, z tą różnicą, że akumulator można naładować z gniazdka elektrycznego, a napęd elektryczny może nie tylko wspomóc, ale też zastąpić napęd spalinowy, pozwalając przejechać odległości do 50 km na samym napędzie elektrycznym bez zużycia paliwa i emitowania spalin. Pojazd może też przejść w tryb hybrydowy w celu oszczędzania baterii, a podczas dłuższych tras korzystać wyłącznie z silnika spalinowego.

POJAZDY W PEŁNI ELEKTRYCZNE (BEV)

Napęd w 100% elektryczny. Samochody w pełni elektryczne zasilane są wyłącznie energią elektryczną. Oznacza to, że przed wyruszeniem w drogę należy je naładować. Samochody wyposażone tylko w napęd elektryczny korzystają wyłącznie z energii pochodzącej z baterii i cechują się zerowym poziomem emisji. Zapewniają zasięg przekraczający 480 km (zasięg w starszych modelach wynosi 160 – 240 km), a co za tym idzie oferują zupełnie nowe, ekscytujące możliwości.

PRZYSZŁOŚĆ MOTORYZACJI

Czasy, w których jedynym rozwiązaniem były samochody z silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi dawno minęły.
Dziś wybór jest nieporównywalnie większy – Mild Hybrid, Hybrid, Plug-in Hybrid czy pojazdy w pełni elektryczne.
Do roku 2022 Ford planuje wprowadzić na rynek 16 w pełni elektrycznych pojazdów oraz poszerzyć globalną gamę aut zelektryfikowanych do 40 modeli.

NASZE ASPIRACJE

Naszym celem jest stać się najbardziej zaufaną firmą na świecie,
projektującą inteligentne pojazdy dla inteligentnego świata.

Mobilność

Chcemy napędzać ludzki postęp gwarantując każdemu człowiekowi dostęp do mobilności.

Zmiana klimatu

Wspieramy dążenia do redukcji CO2 zgodnie z porozumieniem szczytu klimatycznego w Paryżu.

Energia

Do 2035 roku 100% energii wykorzystywanej w naszych fabrykach na całym świecie pochodzić będzie z odnawialnych źródeł energii.

Zero marnowania

W najbliższym czasie planujemy osiągnąć 100% poziom recyklingu wszystkich odpadów pochodzących z naszej działalności. Do 2030 roku wycofamy z naszej działalności wszystkie jednorazowe tworzywa sztuczne.

Woda

Procesy produkcyjne zaplanujemy tak, aby nie wymagały poboru wody. Już teraz staramy się przeznaczać słodką wodę wyłącznie do spożywania przez ludzi.

Materiały

Naszym celem jest wykorzystywanie w samochodach marki Ford plastiku pochodzącego z recyklingu lub innych ekologicznych zamienników.

Prawa człowieka

Dążymy do odpowiedzialnego pozyskiwania wszystkich surowców wykorzystywanych w produkcji naszych samochodów na całym świecie.

Różnorodność

Chcemy stać się globalną firmą imponującą różnorodnością, idącą w parze z równością.

Samochody z napędem alternatywnym

Elektryfikacja firmowej floty wymaga od zarządzających wiele zaangażowania. Dlatego nie trać energii i przeprowadzić ją z zaufanym partnerem. Ford oferuje wiele rodzajów pojazdów z różnymi rodzajami napędów alternatywnych, które obniżają zużycie paliwa, emisję CO2 i ogólne koszty eksploatacji. Wybierz Forda z napędem alternatywnym, który idealnie wkomponuje się w potrzeby Twojego biznesu.

Plug-in Hybrid (PHEV)

Przyszłość firmowych flot jest tu i teraz. Odkryj elektryzujące połączenie napędu spalinowego i hybrydowego, które dodatkowo wykorzystuje zewnętrzne źródła energii i pozwala na bez emisyjne pokonywanie krótkich dystansów

Hybrid (HEV)

Poznaj najprostszą drogę do elektryfikacji firmowej floty samochodowej. Tradycyjna hybryda nie potrzebuje zewnętrznego źródła ładowania, co czyni ją zarówno niezwykle praktyczną, jak i ekonomiczną. To czysty zysk dla Twojej firmy – kliknij i przekonaj się!

KONTAKT

Krzysztof Michalak
Kierownik działu sprzedaży flotowej

 

e-mail: kmichalak@rewo.pl
tel. 600 850 743

-
(na podstawie - opinii)
PUNKT WIDZENIA KLIENTA